Paylaş

Oku ve Işılda Okuma Kampanyası

Maraton Yayıncılık – Yayfen Çocuk olarak öğrencilerimizin okuma-anlama seviyelerini geliştirmek amacıyla OKU ve IŞILDA adı altında bir okuma kampanyası hazırladık.

Öğrencilerimizin okuma alışkanlığı kazanmalarını hedefleyen bu kampanyamıza katılarak onlara destek olacağınıza inanmaktayız. Kampanyamızın sonunda, öğrencilerimizin yapmış olacağı ve yarışma şeklinde değerlendirilecek projelerde derecelere girenler sosyal medya hesaplarımızda ve dijital platformlarda tanıtılacaktır.

Bu kampanya kapsamında Türkiye genelinde öğretmen ve öğrencilerin 2, 3 ve 4. sınıf düzeyleri için yayımladığımız hikâyelerimizi kullanarak kampanyaya uygun şekilde hazırlayacakları içeriklerle yarışmamıza katılma imkânı bulunmaktadır. Ödüller ve katılım şartları ile ilgili detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

OKU ve IŞILDA okuma kampanyasına öğrenciler bireysel olarak katılamamakta; sınıf öğretmenlerinin başvurusuyla katılım sağlanabilmektedir. Öğretmenlerimiz sınıflarında yaptırdıkları projelerden en iyi 3 tanesini tarafımıza iletecek, toplanan projeler arasında bölgesel ve ulusal değerlendirmeler yapılacaktır.

Okuma kampanyası OKU ve IŞILDA, üç farklı kategoriden oluşmaktadır. Bunlar:

  • 2. Sınıf Kategorisi
  • 3. Sınıf Kategorisi
  • 4. Sınıf Kategorisi

Herhangi bir kategoriye katılım sınıf bazında olacaktır ve en az 20 okuma kitabı satın alınmalıdır.

• Okuma kitapları, online sipariş formu doldurularak ya da tarafınıza gönderilen dosyalardaki talep formu doldurularak seçilecektir.

• OKU ve IŞILDA Okuma Kampanyası 01 Kasım 2021’de başlayıp 29 Nisan 2022’de sona ermektedir. Kampanya sırasında sürpriz ödüller içeren projeler ve yarışmalar yapılacaktır.

KAMPANYA TAKVİMİ

 Kampanya Başlangıç Tarihi  1 Kasım 2021
 Kampanya Bitiş Tarihi  29 Nisan 2022
 Proje Değerlendirme Tarihi  9 – 13 Mayıs 2022 – Bölgesel Değerlendirme
 16 – 18 Mayıs 2022 – Ulusal Değerlendirme
 Ödül Teslim Tarihi  23 – 27 Mayıs 2022

PROJE DETAYLARI

 2. Sınıf Proje Detayları
   Öğrenciler atık malzemeler kullanılarak (ağaç yaprağı, dergilerden kesilen resimler, ipler vb.) okudukları   setin kutu tasarımını yeniden yapacak ve fotoğrafını çekecektir.

 

 3. Sınıf Proje Detayları
  Öğrenciler chatter pix aplikasyonunu cep telefonlarına indirecektir. Bu aplikasyonu kullanarak okudukları hikâye kitabından seçtikleri bir karakterin resmini çekip bu aplikasyonda konuşturacaklar ve sete yazdıkları   (1   sayfalık) yeni bir sonu anlatacakları en az 5 dakikalık bir video çekeceklerdir.

 

 4. Sınıf Proje Detayları
Öğrenciler chatter pix aplikasyonunu cep telefonlarına indirecektir. Bu aplikasyonu kullanarak okudukları hikâye kitabından seçtikleri bir karakterin resmini çekip bu aplikasyonda konuşturacaklar ve okudukları   hikâye kitabından istedikleri bir bölümü değiştirip anlattıkları en az 5 dakikalık bir video çekeceklerdir.

 

✔ Projeler https://maratonyayincilik.com/oku-ve-isilda linkine yüklenecektir.
✔ Projeler Maraton Yayıncılık Akademik Koordinatörlüğü tarafından değerlendirilecektir.
✔ Her kategorinin kazananları sosyal medyada ve dijital platformlarda tanıtılacaktır.

PROJE ÖDÜLLLERİ

BÖLGESEL ÖDÜLLER
Öğretmen Ödülleri
Birinciye : D&R Hediye Kartı (750 TL)
İkinciye : D&R Hediye Kartı (500 TL)
Üçüncüye : D&R Hediye Kartı (250 TL)

2, 3 ve 4. Sınıf Öğrenci Ödülleri
Birinciye : Sırt Çantası + Scrabble +Yayfen Çocuk Kitap Seti (4 adet set, toplam 40 kitap)
İkinci ve Üçüncüye : Sırt Çantası + Yayfen Çocuk Kitap Seti (3 adet set, toplam 30 kitap)

ULUSAL ÖDÜLLER
Öğretmen Ödülü
Birinciye : Akıllı Telefon

Öğrenci Ödülü
Birinciye : Tablet

[tp_button style=”style-16″ btn_text=”Sipariş Ver” icon_fontawesome=”fas fa-cart-arrow-down” text_color=”#000000″ normal_bg_color=”#ff5b7c” btn_align=”text-center” btn_url=”url:https%3A%2F%2Fmaratonyayincilik.com%2Fokuma-kampanyasi-siparis-formu”]
veli-bilgilendirme
[tp_button style=”style-16″ btn_text=”Sipariş Ver” icon_fontawesome=”fas fa-cart-arrow-down” text_color=”#000000″ normal_bg_color=”#ff5b7c” full_width_btn=”yes” btn_align=”text-center” btn_url=”url:https%3A%2F%2Fmaratonyayincilik.com%2Fokuma-kampanyasi-siparis-formu”]